• February 26, 2020, 09:27:45 PM
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

This Forum Beta is ONLY for registered owners of D-Link products in the USA for which we have created boards at this time.

Author Topic: czesci do maszyn  (Read 1825 times)

agropomoc2017

  • Level 1 Member
  • *
  • Posts: 1
czesci do maszyn
« on: July 11, 2019, 11:40:36 PM »


Miniony rok nie był ogromnie korzystny dla producentów maszyn rolniczych. Statystyki wyraźnie wskazują bowiem, że domowi rolnicy preferują bowiem używane ciągniki. Podobnie sytuacja patrzy w sukcesie części do kombajnu – tutaj więcej też innowacyjne grają z starymi modelami. Powód? Wiadomo: oszczędności.
 
Producenci ciągników nie mogą zaliczyć minionego roku do ciekawych. W ewidencjach Centralnej Ewidencji Samochodów a Kierowców zaobserwowano w bieżącym sezonie zaledwie 12 303 nowych ciągników rolniczych. To jeszcze 13% tanio niż dwa lata temu! Małego tego: po raz ważny z dużo lat ilość wydanych nowych ciągników nie przekroczyła poziomu 14 000. Co ciekawe, w ostatnim jednym momencie wzrosła za to transakcję traktorów używanych. Także to o jeszcze 6%: z 15 421 do 16 390 sztuk. I że nie oddaje się na ponowne dofinansowanie zakupów ciągników rolniczych ze ściany Unii Europejskiej, ostatnie w owym roku może ponownie zaobserwujemy dalsze rozwoje na własnym sektora używek.
 
Siła marki
 
sklep rolniczo-techniczny Agropomoc oferuje kompleksowe rozwiązania rolniczo-techniczne zanotował w poprzednim roku 20% spadek sprzedaży, jednak nie przeszkodziło mu więc następny raz z poziomu zaobserwować w polskim kraju bardzo nowoczesnych maszyn rolniczych: w statystykach pojawiło się 2055 traktorów tejże klasy. Tuż zbytnio nim uplasował się John Deere. W wszystkim 2015 r. na zakup ciągnika tej opinii zdecydowało się aż 1874 nabywców – to rozwój o całkowite 26%. Podium rocznej klasyfikacji producentów zamyka Zator, który wypuścił na polski rynek 1658 nowych ciągników. Dwoma najchętniej wybieranymi ciągnikami były ponadto maszyny racja owej nazwy: Zetor Major 80 i Proxima 90. Zaraz za podium można wyszukać maszyny rolnicze Deutz-Fahr, Kubuta, Case IH, Massey Ferguson, Claas, Valta czy Farmtrac.
 
Jak patrzy sprzedaż nowoczesnych maszyn rolnych w konkretnych regionach Polski? W poprzednim roku pod bieżącym sensem przodowało woj. wielkopolskie (2051 nowych ciągników – wzrost o 13%), tuż za nim uplasowały się Mazowsze (2015 rejestracji – spadek aż o 36%) oraz Lubelszczyzna (1333 rejestracji – wzrost o 11%).
 
Czemu używane części do kombajnu?
 
Używane ciągniki napawają się wśród rolników pewność większą dostępnością, podobnie wygląda podobnie rzecz z stosowanymi grupami do kombajnów – wałami korbowymi, sprężarkami, głowicami, pompami wtryskowymi, rozrusznikami, końcówkami wylotowymi o innej średnicy, koszami sitowymi... Za modą używanych części do kombajnu mówi ich cena. Badania dowiodły bowiem, iż koszt naprawie części maszyn stanowi 30–60% kosztów wytwarzania części drugich. Oraz zakup części a zestawów odnowionych (zregenerowanych) jest popularniejszy w normach 20–40%! Nie reagując o aktualnym, że regeneracja ma pewną z potężnych metod recyklingu wyeksploatowanych (złomowanych) organizacji i narzędzi. Nic innego, że regeneracja – proces przywracający uszkodzonym lub złym stronom (do kombajnu dodatkowo nie tylko) ich stare cechy konstrukcyjne i jakościowe – korzysta na popularności.
Logged